Tarihçemiz

ABT, 1989 yılında 28 m2 bir odada ve şahıs firması olarak kuruldu. ABT, kuruluşundan bu yana yazılım üretimi ağırlıklı olarak çalışmaktadır. 1989 yılında ABT Ticari Entegre programını yazılımı ve satılışı gerçekleştirilmeye başlandı. 1990 yılında ise PVC pencere üreticileri için, APS programı üretilmeye ve satılmaya başlandı. Bu programın, Türkiye çapında geniş ilgi görmesi üzerine ABT, çalışmalarını bu programa yönlendirdi. 1992 yılında, bulunduğu ofise sığmayan gelişimi nedeniyle, daha geniş bir yere taşınarak 100 m2 bir ofise geçti.Bu arada çalışmalarını geliştirdi ve PenCAD programını piyasaya çıkardı. PenCAD, APS’ye göre daha grafik ağırlıklı ve kolay kullanımlıydı. ABT’nin gelişimi o kadar hızlıydı ki, 1994 yılında tekrar taşınarak 200 m2’lik bir ofise geçti.

Çalışan sayısı 12’ye yükselmişti ve ABT’nin gelişimi ürünleriyle beraber devam ediyordu. PenCAD programına ilave olarak, çift cam üreticileri için ACS programını çıkardı. DOS sisteminde çalışan bu programlar, piyasada büyük ilgi görürken, ABT bir taraftan da çalışmalarına ve yazılımlarını yeni sistemlere adapte etmeye devam ediyordu.Bu çalışmaların sonucu olarak, 1995 yılında başlanılan Windows versiyonu çalışmaları, 1997 yılında piyasaya çıkıyor ve ABT de kendi yeri olan 400 m2’lik bir ofise kavuşuyordu. Bu nokta, ABT ve PVC sektörü için bir dönüm noktasıdır. Tüm Türkiye ve diğer ülkelerde ilgiyle ve beğeniyle karşılanan ABT programları, bu ofiste geliştirilmeye devam etmektedir. ABT, 1998 yılından bu yana http://www.abt.com.tr internet sitesi sayesinde, müşterilerine gelişmeleri günü gününe ulaştırabilmekte ve PVC sektörünün bilişim merkezi olmaya devam etmektedir.

ABT, bilişim sektöründeki hizmet noksanlıklarını farkederek, 2000 yılından itibaren Ticari Entegre yazılımı olan AbtPro programına ağırlık vermeye başlamış ve bayilik ağını genişletme kararı vermiştir. AbtPro ticari entegre programı, işletmelerin Cari, Stok, Fatura, İrsaliye, Sipariş, Çek, Senet, Personel, Teklif, Taksit, Muhasebe, Döviz, Bankalar, Hatırlatma ve Önemli bilgiler gibi işlemlerini rahatlıkla yapabilecekleri çok geniş tabanlı bir program olarak piyasaya sürülmüştür. Şirketimiz, 2009 yılı başlarında CE modülünü bitirerek, pencere ve çift cam üreticilerinin hizmetine sunmuştur. Türkiye’de bir ilk olan CE modülümüz ile pek çok pencereci CE etiketi kullanma yetkisi almıştır.

Vizyonumuz

ABT tüm çalışanları ve kurucuları ile, hizmet ve teknoloji üretmenin kutsallığına ve onu satmanın zorluğuna inanarak büyük bir şevkle çalışmalarını sürdürmektedir. Geleceğin teknoloji çağı olacağına inanarak, teknolojiye yatırım yapmaya devam etmektedir.

1989’dan bu yana ürettiği programlar ve yürüttüğü projeler, teknolojiye ne kadar önem verdiğini göstermektedir. ABT, müşterilerinin bilgi-işlem konusundaki ihtiyaç ve eksikliklerini gidermek için onlarla mümkün olduğunca yakın ilişkidedir. Sürekli olarak ürünlerini geliştirir ve yeniliklerini İnternet sitesinden duyurur.

PenCAD Hakkında Bir Sorunuz Mu Var ?

Bize Ulaşın

Pencere Çizim Programından Daha Fazlası

+90 (216) 469 10 01

© 2023 Web PenCAD, ABT Bilgisayar LTD. ŞTİ. Tüm hakları saklıdır.